«ایزابل هوپر» خرس طلای افتخاری برلین را دریافت می‌کند

«ایزابل هوپر» خرس طلای افتخاری برلین را دریافت می‌کند

«ایزابل هوپر» بازیگر مطرح سینمای فرانسه به عنوان دریافت کننده خرس طلای افتخاری هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین انتخاب شد.

شنبه 27 آذر 1400 ساعت 12:8
گروه خبری سایت هنرنامه امروز

جشنواره برلین امسال فیلم جدید «درباره ژوان» با بازی «ایزابل هوپر» را نیز در بخش نمایش‌های ویژه به نمایش خواهد گذاشت و این بازیگر جایزه خرس طلای افتخاری خود را در جریان مراسم اختتامیه جشنواره در تاریخ ۱۵ فوریه دریافت می‌کند. 

«ایزابل هوپر» سابقه طولانی در عرصه سینما و تئاتر دارد و تاکنون در نقش‌های متعددی به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی و آلمانی بازی کرده و با کارگردانان بزرگی چون «ژان لوک گدار»، «میشائیل هانکه»، «برتنارد تاورنیه»،‌ «کلود شابرول»، «آلیویه آسایه»، «پل ورهوفن» و بسیاری دیگر سابقه همکاری دارد. 

فیلم‌هایی که «ایزابل هوپر» در آن نقش آفرینی کرده تاکنون ۲۰ بار  در بخش رقابتی جشنواره کن حضور داشته‌اند که یک رکورد محسوب می‌شود. او همچنین هفت بار با آثارش در بخش رقابتی جشنواره برلین حضور داشته است. 

«هوپر» ۱۶ بار و بیش از هر بازیگر دیگری نامزد جایزه سزار فرانسه شده و دوبار نیز این جایزه را کسب کرده و چند سال پیش نیز جایزه خرس طلای بهترین بازیگر جشنواره برلین را برای بازی در فیلم «او» ساخته «پل ورهوفن» کسب کرد. دو جایزه بهترین بازیگری در جشنواره کن، دو جایزه بازیگری جشنواره ونیز، جایزه برجسته هنری جشنواره فیلم برلین، کسب سه جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم لومیر، جایزه بفتا و دریافت نشان لژیون دونور فرانسه بخشی از افتخارات سینمایی این بازیگر فرانسوی محسوب می‌شود.

هفتاد و دومین دوره جشنواره برلین از ۱۰ تا ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ (۲۱ بهمن تا اول اسفند ۱۴۰۰) در آلمان برگزار می‌شود. 

تعداد بازدید : 91

ثبت نظر

ارسال