دانیل لیبسکیند

دانیل لیبسکیند

دانیل لیبسکیند ، معمار شناخته شدۀ جهانی و خبره در طراحی شهری که از توانایی های او به زنده کردن رخدادهای فرهنگی در آثار خود می توان اشاره کرد ، مهندسی بلندآوازه و آشنا به هنرهای موسیقی ، ادبیات و شعر و فلسفه می باشد . لیبسکیند در تمامی آثار خود از عناصری با انگیزۀ خلقِ سبک و طرحی پرطنین ، واحد و ماندگار بهره جسته و قدم بر می دارد . از ویژگی های او ، به ارائۀ ایده های پیچیده و طرح های توام با احساس می توان اشاره کرد .

یکشنبه 10 آذر 1398 ساعت 2:12
مهندس اردوان سیف بهزاد
 
نام : Daniel Libskind

محل تولد : لهستان

سال تولد : ۱۹۴۶

محل سکونت : نیویورک - آمریکا

پیشه : مهندس آرشیتکت

نام شرکت : Studio Daniel Libeskind

آدرس سایت : Daniel-Libeskind.com
 * مقدمه :مهندسی بلندآوازه و آشنا به هنرهای موسیقی ، ادبیات و شعر و فلسفه می باشد . لیبسکیند در تمامی آثار خود از عناصری با انگیزۀ خلقِ سبک و طرحی پرطنین ، واحد و ماندگار بهره جسته و قدم بر می دارد . از ویژگی های او ، به ارائۀ ایده های پیچیده و طرح های توام با احساس می توان اشاره کرد .

زندگینامه :

دنیل لیبسکیند در سال ۱۹۴۶ در کشور لهستان متولد شد ، در دوران نوجوانی به آمریکا مهاجرت کرد و با خانوادۀ خود در شهر برانکس[۱] مستقر گردید . دانیل بعنوان فرزند دوم خانواده ، به فراگیری ساز آکوردیون پرداخت و به سرعت به یکی از نوازندگان خبره تبدیل گشت و در کنار پرلمان [۲]، ویولونیست بزرگ به اجرای برنامه پرداخت در تلویزیون پرداخت و سپس موفق به گرفتن بورسیه گردید و سرانجام موسیقی را با هدف تحصیل در رشتۀ معماری کنار گذاشت . او مدارک تخصصی خود را در رشته معماری از Cooper Union در سال ۱۹۷۰ و دکترای خود در رشته تاریخ معماری از دانشگاه اسکس (Essex University In England) انگلستان به سال ۱۹۷۲ به پایان رساند و بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۵ در آکادمی هنر میشیگان[۳] به تدریس پرداخت . در سال ۱۹۶۸ دوره ای مختصر زیر نظر ریچارد میر [۴] معمار آن زمان نیز دوره دید.

وی پس از مهاجرت به آمریکا ،همزمان با تحصیل ، در چاپخانه پدر خود واقع در منهتن نیز مشغول به کار بود و در آن دوران شاهد ساخت برج های دوقلوی قدیمی بود و همین جرقه ها برای او کافی بود تا مسیر میل و علاقۀ وی مشخص گردد . او پس از اخذ اقامت آمریکا با همسرش نینا آشنا شد و سفر به سراسر آمریکا و مشاهده آثار فرانک لوید رایت (frank Lloyd Wright)بزرگترین معمار تاریخ آمریکا را جایگزین سفر ماه عسل خود کرد .* زندگینامه کاری دنیل لیبسکیند :لیبسکیند امروزه ، با اصلیت آمریکایی- لهستانی ، بعنوان هنرمند ، مهندس معمار ، استاد دانشگاه ، طراح صحنه مشغول به کار است و آتلیۀ خود را درسال ۱۹۸۹ به کمک همسر خود نینا به عنوان رییس بخش طراحی بنیان گذاشت . لیبسکیند کار خود را در سال ۱۹۸۰ در شهر میلان آغاز کرد و جالب است بدانید که لیبسکیند در سن ۵۲ سالگی اولین ساختمان خود را با نام فلیکس نوسبائوم [۵]در سال ۱۹۹۸ اجرا کرد و جال